Twitter ID Bulma ve Hesap Bilgileri Öğrenme

Twitter üzerindeki herhangi bir hesabın ID (Identification Number) bilgisini kullanıcı adından öğrenebilirsiniz. Geliştirici olarak kullanıcıları sisteminizde tekil bir değer ile tutmanız gerekiyorsa her kullanıcı için farklı bir anahtar kaydetmeniz ya da Twitter üzerindeki ID bilgisini kullanmanız doğru olacaktır. Aşağıdaki araç ile hesabın herkese açık veya gizli olması fark etmeksizin kimlik numarasına ulaşabilirsiniz.

Twitter id bilgisinin ulaşılabilir olması, kullanıcıların veri güvenliğini tehlikeye atmamaktadır. Bu araç, uygulama geliştiricilere ve kullanıcı adını değiştiren hesapları bulmak isteyenlere yardımcı olması amacıyla hazırlanmıştır.

Twitter ID Nedir?

Twitter hesaplarının hepsi birer kullanıcı adına sahip oldukları gibi tekil bir numaraya da sahiptir. Hesap id olarak adlandırılan bu sayısal değer, hesap açıldığında oluşturulur ve kullanıcı adını değiştirseniz dahi değişmez.

Kullanıcı ID Neden Bu Kadar Önemli?

Twitter ile alakalı geliştirdiğiniz projelerde tekil bir değere ihtiyaç duyduğunuzda kullanıcı adı bunun için yeterli olmaz. Hesap sahibi tarafından istenildiği zaman değiştirilen bir veriyi esas almak ilerleyen zamanlarda problem doğrulabilir. Başka servisler ile etkileşim içerisinde bulunacak bir uygulama yazıyorsanız her hesap için kendi içinizde değer tutsanız dahi hesabı ifade etmek için Twitter ID’sine ihtiyaç duyarsınız. Bu nedenle id bilgisi önemli bir hal alıyor. Bir kişi hesap adını değiştirse dahi yeniden hesap açmadığı sürece profilinin ID değeri sabit kalır. Detaylı olarak tarama yapan araçlar kullanarak bir kullanıcının hesap adını değiştirip değiştirmediğini inceleyebilirsiniz. Herhangi bir yerden edindiğiniz Twitter kullanıcı numarası ile detaylı bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. ID bilgisinden kullanıcı adı öğrenme formuna sadece sayılardan oluşan ilgili kimlik numarasını yazarak kullanıcının adı, fotoğrafı, görünen profil ismi, tweet ve takipçi sayısı gibi anlık verileri edinebilirsiniz.

Tweet ID Öğrenme

 

Öğrenmek istediğiniz bilgi tweet ID numarasıysa bunun için herhangi bir aracı kullanmanıza gerek yok. Tarayıcı üzerinde görüntülediğiniz tweetin URL kısmında status/ yazısından sonra gelen sayılar sizin tweetinizin tekil numarasıdır.

 

Tweeti ekranda örnekteki gibi görüntüleyebilmek için ayrı bir sekmede açmanız veya üzerindeki tarihe tıklayarak detaylı olarak görüntülemeniz yeterlidir.

Birinci form ile Twitter kullanıcı id bulma, ikinci form ile id bilgisinden kullanıcı bulma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Sonuçları gösterirken sunulan bilgiler hesap ile alakalı gizli verileri içermez. (Hesabın IP adresi, kullanıcının telefon numarası, lokasyonu vb.) Bilgileri öğrenmek için sorgu yaptığınızda platformun herkese açık şekilde sunduğu bilgiler üzerinde arama gerçekleştirilir.

İlgili Konular: #Twitter

Görüşlerini aşağıdaki form ile paylaşabilirsin;

Sizin İçin Öneriliyor
Kullanıcı deneyimi, çeşitlilik ve süreç bulunduran varlıklar üzerinde etkileşim gösteren…