Metinli.com ile Yeniden Merhaba!

Herkese merhaba. Blog yazmayalı uzun bir süre oldu. Bu süre zarfında farklı çalışmalar ve deneyimler kattım hayatıma. Öğrendiğim şeyleri not düşer gibi bir yerlerde paylaşmanın zevki burnumda tütüyordu. Yeni şeyler karalamanın ve bunları farklı yerlerde paylaşma heyecanının beni motive ettiğini bilsem de farklı sebeplerden ötürü klavyenin başına yeni bir yazı yazmak için oturma fırsatını yeni bulabildim. Artık kendime ve bloguma daha fazla zaman ayıracağım. Yeni yayın sürecimde aldığım kararlar ve köklü değişiklikler;

Lokuf.com’u kapattım ve Metinli.com ile yayın hayatıma devam ediyorum.

En belirgin değişimlerin başında isim değişikliği geliyor. Lokuf ismi bundan 10 sene kaydettiğim ve ilk blog yazımı yayınladığım alan adım. Gerek araya giren soğukluk gerekse yapmak istediğim köklü değişimler (tasarımsal ve içerik tabanlı) beni yeni bir isim tercihi yapmama teşvik etti. Tebdil-i mekanda ferahlık vardır sözüne binaen Metin’li şeylerin yayınlanacağı bu adrese geçiş yaptım.

Odaklı kategorilerde daha geniş vizyona sahip yayınlar gerçekleştireceğim.

Önceki blogumda 15’e yakın kategori bulunuyordu. Bu kategorileri beslemek ve hakkını vererek içerik oluşturabilmek çok güçtü. Ben de profesyonel olarak ilgilendiğim alanlar ile alakalı yazı yazma kararı aldım. SEO, siber güvenlik ve yazılım ana başlıklarında yeni içeriklerimi oluşturacağım. Sizlerden gelen soruların cevapları ve sektörel terimlerin açıklamaları ise sözlük kısmında yer alacak. Bunun dışında paylaşmak istediklerim ise genel kategorisinde bulunacak. Artık daha sürdürülebilir bir blog tutmak istiyorum.

Dijitalin tüm gücünden yararlanacak ve farklı formatlarda içerikler oluşturacağım.

Yazı yazmak fazlasıyla keyifli ama kullanıcı odaklı düşündüğünüzde binlerce kelimelik makaleler tüketilebilir olamayabiliyor. Bunu düşünerek artık makalelerimi seslendirmeyi ve video içerikler oluşturmayı planlıyorum. Metinli.com içerisinde yayınlanan her içerik için bu mümkün olmasa da bilgiye her türlü kanaldan ulaşılması taraftarıyım. Sabahları yeni bir içeriği okumak için yeterli vaktiniz yoksa seslendirdiğim makaleleri dinleyerek aynı içeriğe bir podcast edasıyla ulaşabilmeniz mümkün olacak. Buna paralel olarak konu ile alakalı video içerikler de yayınlayacağım.

Değerlendirme yazıları ve sektör incelemelerine ağırlık verip raporlar yayınlayacağım.

Bunu Lokuf.com’da da yapıyordum ama bu konsept blogumun çok az bir kısmını kapsıyordu. Artık daha detaylı değerlendirmeler ve raporlar ile karşınıza çıkıyor olacağım. Eleştiri içeriklerinden sektör incelemelerine varana kadar birçok makale sizlerle olacak. Her başlığı bir yazı içeriği olarak ele almak yerine sık kullanılanlarınıza eklenebilecek nitelikle denemeler gerçekleştireceğim. Bu noktada sizlerin yorumları fazlasıyla önemli olacak.

Hayatı kolaylaştıran araçlar geliştireceğim ve dijital dünyanın gelişimine daha fazla katkıda bulunacağım.

Uzun süredir kendi kullanımım için oluşturduğum araçlar var. Bunları güzel bir arayüz ve hızlı bir altyapı ile sizlerle paylaşacağım. Amacım bilgiyi daha kolay ulaşılabilir kılmak ve bu verileri daha okunabilir bir şekilde sizlere ulaştırmak. Arama motoru optimizasyonu ve siber güvenlik ağırlıklı olarak kişisel kullanımım için araçlar geliştiriyorum. Web sitem üzerinden bu araçları ücretsiz bir şekilde yayınlamak ve sürekli bir şeyler geliştirmek önceliklerim arasında.

Mail ve SMS öncelikli olmak üzere yeni içeriklerden haberdar olabileceğiniz bültenler paylaşacağım.

Blogumun belirli alanlarından mail adresiniz ile bültene kayıt olabileceksiniz. Ek olarak cep telefonunuzu bülten sistemine dahil ederek yeni yayınladığım içeriklerden anında haberdar olabileceksiniz. Okuyucularım ile her zaman bir aile ortamı oluşturmuşumdur. Bunu bir komünite haline getirmenin ilk adımı olarak bülten yayıncılığını tercih ediyorum. İlerleyen zamanlarda sosyal medya, mailing ve SMS haricinde farklı kanallar oluşturarak aile içi etkileşimi artırabilecek yeni geliştirmeler yapacağım.

Kendimce aldığım yeni kararların başlıcaları bu şekilde, zaman içerisinde elbette daha farklı şeyler olacak ama koyduğum hedefler çerçevesinde yeni kararlara uygun şekilde hareket etmeyi planlıyorum. Yorumlarınızla ve dönüşleriniz ile şekillenecek olan yeni yayın hayatımda da beni yalnız bırakmayacağınızı bildiğim için hepinize kocaman teşekkür ediyorum.

Görüşlerini aşağıdaki form ile paylaşabilirsin;